Keď sa nič na webe nedeje
Posted on 21 Jan 2013 by Sue in info, Duša temna
Už je to dosť dávno, čo som sa vám ozvala. Pravdou je, že nemám takmer žiadne novinky. Áno, písať píšem, ale to je asi tak všetko. Keď som písala jedenástu kapitolu uvedomila som si, že ak by som tam chcela natrepať všetko, čo mám v časovej osy, predpokladám, že by kapitola mala niejakých tridsať strán a to je už aj na môj vkus príliš. Tak som sa rozhodla kapitolu rozdeliť. Čiže z mojich plánovaných krásnych dvadsiatich kapitol sa stalo dvadsať jeden a budem len dúfať, že sa niečo neudeje a ja zas nebudem musieť nejakú kapitolu rozdelovať, pretože osobne by sa mi to nepáčilo.

Takže to je zatial odomňa všetko. Keby sa udialo niečo nové, budem vás informovať :P

0 Comments
Povestný mílnik
Posted on 20 Nov 2012 by Sue in info, Duša temna
Ospravedlňujem sa, že na web nič nepridávam, ale v podstate nie je ani čo. Ozývam sa, aby ste vedeli, že ešte žijem a tvorím laughing

Duša temna sa dostala do svojej polovice. Síce desiata kapitola ešte nie je ukončená, ale už teraz viem, že je to ten zlatý stred. Mám naplánovanú časovú os na dvadsať kapitol. Keď som začala príbeh písať, nikdy som si nepomyslela, že ho aj reálne dokončím. Teda, aby sme sa chápali. Myslela som si, že po pár kapitolách to vzdám a teraz pozrite, kde som. Dopisujem desiatu kapitolu a nadšenie z príbehu ma neopúšťa, ba naopak. Až na dni, keď mi je totálne pod psa, sa snažím aspoň pár riadkov napísať, aby Duša naberala na dĺžke.

Takže, ja sa odoberám písať a vy sa majte pekne wink

0 Comments
Kompletný kapitolový playlist
Posted on 19 Sep 2012 by Sue in info, Duša temna
Písanie je v plnom prúde a tak myslím aj na menšie detaily, ktoré súvisia s Dušou :) Ako dobre viete, v úvode každej kapitoly sa nachádza úryvok textu piesne, ktorá podla mňa vystihuje kapitolu. Včera som si spísala časovú os pre celú prvú časť Údolia bezcitných a zdá sa, že sa mi to celkom podarilo. Zároveň som si spravila kompletný kapitolový playlist pre Dušu, aby som sa s tým už nemusela neskôr zaoberať. Takže tu je. Neviem či tie skladby poznáte alebo nie, sú skôr rockové a metalové, čiže moje srdcovky. :)

Kapitolový playlist
1. Amaranthe - Leave everything behind
2. Alicia Keys - Goodbye
3. Freebird - Tulák
4. Queen - It´s a kind of magic
5. Primal Fear - Diabolus
6. Krypteria - As I slowly bleed
7. Epica - Deep water horizon
8. Evanescence - My immortal
9. Sonata Arctica - Replica
10. Goo Goo Dolls - Iris
11. Kelly Clarkson - Addicted
12. Nightwish - Ocean Soul
13. Freebird - Kain
14. MANYAC - There in the dark
15. Dream Evil - The Chosen Ones
16. HAMMERFALL - Hearts on fire
17. Within temptation - The truth beneath the rose
18. Krypteria - The night all angels cry
19. Primal Fear - Demons and angels
20. Sirenia - Path to decay
1 Comments
Osma kapitola a malé pokroky
Posted on 19 Jul 2012 by Sue in info, Duša temna
Opäť sa hlásim s novinkami ohladom Duše temna. Prvých sedem kapitol + prológ sú úspešne zeditovaných, hoci som si istá, že sa ešte nájde nejedna chybička. Kto by si chcel tieto kapitoly prečítať, stačí mi zanechať mail :)

Už som si presne utriedila, ako má príbeh pokračovať a sama sa teším keď sa dostanem k istým častiam, ktoré ma ešte len čakajú.

Toto je iba krátky update, aby ste vedeli, že žijem a Duša napreduje tým správnym smerom :) v najbližších dňoch očakávajte, nejakú ukážku.
0 Comments
Nejaké tie novinky
Posted on 26 Jun 2012 by Sue in info, postavy, Duša temna
Ahojte všetci, čo ešte na môj príbeh nezanevreli a nezabudli :)

Prinášam vám nejaké informácie o tom ako mi to ide a tak. Niektorí, ktorí sledujete FB stránku webu, isto viete, že pomaly končím s písaním siedmej kapitoly, ktorá v mojej hlave vyzerá skvelo, nechcem sa chváliť, ale čím ďalej tým sa mi Duša píše lepšie na čom má obrovskú zásluhu práve Michelle, pretože bez jej "otravovania" a "buzerovania" ako to ona nazýva, by príbeh nebol tým čím je, čiže je to kvázi aj jej dielo :) Michelle ak toto čítaš, tak sa prosím so mnou nehádaj, ja to takto cítim, ďakujem :).

Musela som spraviť niekoľko zásadných zmien. Hlavnou je zmena mien postáv, pretože, znovu vďaka Michelle, ktorá mi často, čítajte stále, velmi dobre radí. Takže celá rodina Hallowovcov dostala nové mená okrem Lucasa. Takže Michael je od včera Liam, Taimara Nell, María Laura a aby toho nebolo málo primyslela som im ďalšiu sestru, Nelline dvojča, pôvodne sa volala Will, teraz Hannah. Prečo tá zmena mien? Pretože narodili sa začiatkom 19. storočia a mená, ktoré som im dala boli príliš moderné na tú dobu, tak som prekopala internet, vďaka ujo google, a našla typické anglické (celý príbeh sa odohráva v Anglicku) mená, ktoré boli aktuálne v tom období.

Tí, ktorí čítali doterajšie kapitoly, si ich pravdepodobne budú musieť prečítať znovu, pretože Duša temna je kompletne iné ako predtým a za to sa vám môžem zaručiť. Niečo som vymazala, niečo opravila, niečo pridala a niečo som kompletne zmenila, že ani človek čo to čítal nedávno nebude vedieť, čo tam bolo. :)

Ďalšou novinkou sú úryvky textov piesní v úvode kapitol. Piesne nájdete v menu pod playlist, ale aby ste ich nemuseli hladať, tak ich pridávam aj priamo sem.

1. Amaranthe - Leave everything behind
2. Alicia Keys - Goodbye
3. Freebird - Tulák
4. Queen - It´s a kind of magic
5. Primal Fear - Diabolus
6. Krypteria - As I slowly bleed
7. Epica - Deep water horizon
8. Evanescence - My immortal
9. Kelly Clarkson - Addicted


Síce píšem iba siedmu kapitolu ale skladby mám premyslené o trošku vpred.

Uff, tak to bude asi zatiaľ všetko. Pomaly sa vraciam k updatovaniu webu, tak majte chvíľku strpenia, ak chcete mať informácie z prvej ruky, tak lajkujte FB stránku, kde sa dozviete vždy viac. Tak držte mi palce, nech DT napreduje

Majte sa,
Sue
0 Comments

<< Previous 1 2 3 Next >>

Content Management Powered by UTF-8 CuteNews