Liam Hallow

Celé meno: Liam Christopher Hallow
Status: upír
Výška: 175 cm
Vlasy: kučeravé, tmavohnedé
Oči: čokoládovo-hnedé
Špeciálne schopnosti: premena na zvieratá, ovládanie myslí, nátlak, nadprirodzená rýchlosť
Predstavený v: Duša temna – Prológ

Liam sa narodil ako najmladší syn Petra a Julie Grahamových, 24. januára 1804. V detstve bol utiahnutý, ale neskôr s pomocou Lucasa si vybudoval zdravé sebavedomie. Ich rodičia nerobili medzi nimi rozdiely, preto sa Liam cítil ako právoplatný člen rodiny, aj keď patril medzi mladších súrodencov. Po tom ako jeho otec zomrel, ho spolu so súrodencami vychovávala mama.

Keď mal osemnásť, v rodinnom dome vznikol požiar, ktorý premenil dom na kôpku popola. V ten deň sa Liamov život obrátil na ruky. Keď sa prebral, jeho mama bola preč a nad ním sa skláňali dve neznáme osoby. To bol moment, keď sa dozvedel, že sa z neho stal upír. Spoločne s jeho štyrmi súrodencami sa presťahovali k Rufusovi a Jeryl, upírom, ktorí ich premenili.

Liam je priateľský a zo začiatku utiahnutý. Po incidente, ktorý sa odohral v minulosti, prestal piť ľudskú krv. Rodina ho za to odsudzuje, ale on si nedá povedať. Z rodiny je najtvrdohlavejší a stále si ide za svojím, aj keď to niekedy nemusí byť práve to najlepšie rozhodnutie. Ako brat je veľmi starostlivý. Svojich súrodencov má rád bez rozdielu, i keď po premene sa mu Lucas a Nell odcudzili.

Po odchode do Aeterny Lake začína nový život, snažiac sa zabudnúť na všetko čo sa mu v minulosti prihodilo. Snaží sa zapadnúť medzi ľudí, čo sa mu zo začiatku veľmi nedarí. V tomto mu pomôže Sára, s ktorou sa neskôr zblíži. Keď sa už zdá, že je už všetko v poriadku a Liamov život nabral správny smer, znovu stretáva svojich súrodencov, čo otvorí staré rany.

Liamovým typickým znamením sú tmavohnedé ba až čierne kučeravé vlasy. Meria 175 centrimetrov. Okrem iných, pre upíra typických schopností, sa dokáže premieňať na zvieratá, pričom jeho základnou formou je čierny kocúr. Liam nevyužíva túto schopnosť veľmi často. Nie je typickým krásavcom s vypracovaným telom, ale jeho pohľad a správanie majú niečo do seba. Niečo tajomné, vďaka čomu sa na škole nedobrovoľne stane stredobodom pozornosti.