Lucas "Luke" Hallow

Celé meno: Lucas Nathaniel Hallow
Prezývka: Luke, Cas
Status: upír
Výška: 185 cm
Vlasy: kučeravé, tmavo-hnedé
Oči: čokoládovo-hnedé
Špeciálne schopnosti: ovládanie živlov, ovládanie myslí, nátlak, nadprirodzená rýchlosť
Predstavený v: Duša temna – 1. kapitola

Lucas sa narodil ako najstarší syn Petra a Julie Grahamových, 4. septembra 1800. Ako najstarší súrodenec cítil potrebu ostatných ochraňovať. Snažil sa pre nich byť, tým najlepším veľkým bratom. Predtým, ako bol premenený na upíra, jeho vzťahy so súrodencami boli veľmi dobré, ba priam vynikajúce. Keď sa stal upírom, zmyslom jeho života sa stal lov a krv. Súrodencom sa vzdialil, hlavne Liamovi, s ktorým už nezdielajú rovnaké názory na život.

Meria 185 centimetrov, má čokoládovohnedé oči a kučeravé, tmavohnedé, až čierne vlasy. Má vyšportovanú postavu, nie príliš, tak akurát. Je veľmi tvrdohlavý a cieľavedomý, ako aj zvyšok jeho súrodencov. Zvyčajne, keď si niečo zaumieni aj to dosiahne. Po premene sa z neho stal egoista, ktorý sa snaží potlačiť všetko dobré čo v ňom ešte ostalo.

Žije len pre lov a uhasenie smädu. Z Lucasa, ktorý žil predtým, zostalo žalostne málo. Jeho skutočná povaha stále drieme v jeho vnútri. Oddal sa životu lovca, tak ako ho to učil upír, ktorý ho premenil. Od toho dňa nepoznal nič iné len lov a zabíjanie.